Гробниця Тутанхамона

Офіс Малайзії
21.12.2019
Найбільший Лайнер
23.12.2019

Гробниця Тутанхамона

Дві нові кімнати виявлені після сканування гробниці фараона Тутанхамона. Як повідомило Associated Press, про це оголосив міністр у справах стародавностей Єгипту Мамдух ад-Дамато на прес-конференції в Каїрі в четвер, 17 березня.

За його словами, приміщення допомогли знайти японські дослідники. В кінці березня планується провести їх повторне сканування.

Міністр вважає, що в таємних кімнатах може перебувати поховання одного з членів сім’ї юного фараона. При цьому він не став стверджувати, що це може бути усипальниця цариці Нефертіті.

Минулої осені єгипетська влада дала дозвіл на дослідження в Долини Царів, за допомогою радару, щоб перевірити теорію про існування таємної усипальниці Нефертіті в гробниці Тутанхамона. Її висунув в серпні британський єгиптолог Ніколас Рівз. До такого висновку він прийшов, вивчивши фотографії в масштабі 1:1 і скани стін усипальниці.

Фараон Тутанхамон правив в Стародавньому Єгипті приблизно в 1332 – 1323 роках до нашої ери. Він зійшов на престол у віці 10 років, а помер в 19. Його гробниця була виявлена ​​в 1922 році єгиптологом Говардом Картером і археологом-аматором лордом Карнарвон. Знахідка отримала широку популярність завдяки тому, що збереглася майже недоторканою грабіжниками, на відміну від багатьох інших усипальниць фараонів в Долині царів.

Цариця Нефертіті була «головною дружиною» фараона Ехнатона, батька Тутанхамона. За деякими теоріями, вона може бути матір’ю молодого правителя. Причини смерті Нефертіті і місце її поховання досі невідомі.

    ×

      ×